sobota 3. augusta 2013

The JointVenture v Nesvadoch + update

Už pred pár mesiacmi sme si s TJV quartetom na skúške vraveli, že by to chcelo klávesáka. Ja som si hneď spomenula na jedného fajn chlapíka menom Tamás Fekete. Spomínal som ho v jednom dávnejšom článku po návšteve jeho koncertu v Kovaku v Nových Zámkoch s mojou priateľkou. Oni dvaja boli spolužiaci na gymnáziu. Pred dvoma týždňami došlo na lámanie chleba a Tomáša sme pozvali na skúšku, ktorá sa konala v utorok tohoto týždňa. Nič záväzné, probovačka. Hralo sa nám skvelo a s kapelou sme sa zhodli, že ho pozveme na koncert, ktorý sa konal včera.
Pozval nás Oli, spevák už pomaly kultovej juhoslovenskej (severomaďarskej... komu sa ako páči) bluesrockovej kapely, História, ktorému patrí malá krčmička Kelt Garden, ale ak sa spýtate hociktorého miestneho na Kelt Garden, netušiac kývu hlavami, to miesto poznajú pod menom Oliho krčma.
Krčma má aj zadný dvor v príjemnom intímnom duchu, výčap, háláslé, altánky, stoly s lavičkami a pódium. Tomiho som presvedčil, nech donesie aj svoj starý kláves Vermona + synťák s pár kvalitnými zvukmi. Laci (gitara/spev) na skúške v utorok nebol, lebo bol pár mesiacov/týždňov vo Švajčiarsku a ešte mal nejaké povinnosti, takže to bolo tak, že po dvoch mesiacoch sme sa prvý raz stretli na pódiu. Bol tam prvý a privítal nás svojim typickým úsmevom :) Ja som pricestoval s Robim a Cocom z našej kapely. Onedlho dorazili aj Tamáš, moja žienka a ich kamoš Attila. Kopec oldschoolovej aparatúry na pódiu :D Feriho prastaré kombo Behringer, Ja a Tomi sme hrali na aparátoch Vermona zo 60/70tych rokov. Keď sme sa nakoniec nastavili na pódium a ja som zazrel do L-ka postavené klávesy, zrazu sa ma zmocnil pocit, že to bude super koncert. Splnil sa mi dávny sen, hrať v rockovej kapele s klávesákom. Začiatok koncertu sa z technických príčin posunul o asi 40 minút (čo nikomu nezazlievam, lebo som sa dopočul, že údajne vykradli skúšobňu Histórie...ak je to pravda, tak dúfam, že sa im čo najviac aparátu vráti a deti zlodejov budú krivo šťať), no nevadí, aj nám to vyhovovalo. Popravde nerád hrám viac ako dve hodiny čistého času a Feri sa aj tak ponáhľal odísť.
Koncert samotný prebiehal skvelo, klávesy dodali hudbe nový rozmer a hralo sa mi skvelo, ale to údajne každému :) Samozrejme ľudia začali tancovať až po dostatočnom množstve povzbudzovadla, ale nechýbali Otto s Ivett, a som rád že Coco šiel tancovať s mojou dievkou, nerád sa prizerám, ako sama sedí a nemá s ňou kto tancovať. Ale všetko šlo ako malo a videli sme plno vysmiatych tvári, takže to hodnotím ako jeden z tých lepších koncertíkov, aj keď to bola iba malá krčmová akcia s lkedva 30-40 divákmi, o to radšej mám takéto malé akcie. Odohrali sme dve kolá a mali sme dosť. Na posledné kolo Feriho vystriedal Robi :)
Takže týmto oficiálne vyjadrujem potešenie z účasti Tomáša v našej zostave a dúfam, že to s nami potiahne ešte dobrých pár koncertov.

UPDATE: Moja domovská kapela je Csukamáj Olaj, do ktorej som vstúpil v máji roku 2006 a prvý koncert sme hrali 7.7.2007 o 7-ej večer na nultom ročníku Čerdafestu, kde s nami hrali aj Expired Passport. Táto formácia bola asi 4-5 rokov neoficiálnym tribute-bandom legendárnej kapely Hobo Blues Band z Maďarska. Meno "Csukamáj Olaj" znamená v preklade "rybí tuk zo šťučej pečene"...to meno vzniklo spontánne pred spomínaným prvým koncertom, nik nečakal, že sa kapela takto rozbehne. Na tohtoročnom Čerdafeste sme oslavovali 6. výročie koncertovania kapely. Tuším sú to už dva roky, čo som oficiálne prevzal spevácke žezlo od Robiho, ako sme postupne zangličťovali repertoár. Teraz sme však prišli do bodu, keď sme začali viac pracovať na mojich skladbách, nápadoch, ktoré sú často dosť odlyšné od tých štandardných bluesových skladieb, ktoré sme hrávali trebárs pred 3 rokmi. Repertoár sa pomaly ale isto mení na moje dieťa, ktoré by som rád pomenoval inak. Po dlhom uvažovaní s kapelou sme dospeli k záveru, že projekt premenujeme na "Kiero Grande". Toto pomenovanie vzniklo tuším v roku 2008 v hlave nášho gitaristu Vlada, keď na plagáte k jednej akcii miesto obce pôvodu Veľký Kýr, nám napísal Kiero Grande. Mohli by sme vymýšľať všelijaké anglické filozofické názvy, no Kiero Grande je naše a neopakovateľné. Nevravím, že Csukamáj Olaj zaniká, neviem presne čo sa deje, ale viem, že najbližších pár koncertov chcem odohrať s kapelou Kiero Grande! Najbližšie nás môžete vidieť 22. augusta pod hradom Gýmeš v tábore imatrikulancov (či čo) alebo na Klokočinskom jarmoku v Nitre 31. augusta o 16:00...a potom na motofeste 5.9. v Komoči aj s Kiero Grande aj s The JointVenture hneď po sebe ;) Takže sa niekde určite vidíme.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára